Резервите на Маурисио Почетино спечелиха дивата победа на Челси над Лестър за Купата на Англия
Breaking News | 2024-03-17 | 18:08:19

Челси се нуждаеше от голове в добавеното време от резервите Карни Чукумека и Нони Мадуеке, за да победи Лестър с 4-2 в дивия четвъртфинал за Купата на Англия на Стамфорд Мост.

Отборът на Маурисио Почетино поведе с 2-0, преди гостите да изравнят, но страхотен удар на отличния Коул Палмър накара Чукумека да прати топката в ъгъла, за да изведе Челси с 3-2 преди Мадуеке да придаде блясък на резултата с брилянтен самостоятелен удар.

Челси водеше с два гола на почивката благодарение на голове на Марк Кукурела и Палмър, докато Рахийм Стърлинг спаси дузпа през първото полувреме.

Сюрреалистичен автогол на Аксел Дисази и гол на Стефи Мавидиди невероятно върнаха Лестър назад, преди Калъм Дойл да получи червен картон късно.

Продълженията предстояха, докато резервите на Почетино не го спечелиха.

Челси поведе след 12 минути и движението започна с мощно овладяване на Мойсес Кайседо, за да спечели топката на границата на собственото си поле. Едно подаване пусна Палмър отдясно и той погледна нагоре, за да види Николас Джаксън да галопира чист и пресече към необозначения Кукурела, за да успее.

След силно отваряне на Лестър голът успокои нервите около Стамфорд Бридж, но това се превърна в основа, свикнала да съществува в състояние на опасение.

Робърт Санчес се разтревожи и почти беше лишен от собственост от Петсън Дака, само с късмет спестявайки срама на вратаря. Абдул Фатаву може би щеше да се справи по-добре, когато хвърли един поглед с глава към задната греда от центриране на Дака.

Каквото и разочарование да изпитваше крилото, той моменти по-късно позволи да му надделее, когато се разби през гърба на Стърлинг в наказателното поле за дузпа.

Стърлинг беше вкарал само шест гола в лигата този сезон и взе топката от ръцете на обичайния играч Палмър, ход, за който бързо щеше да съжалява. Дузпата беше ударена ниско и централно и беше спасена от Якуб Столарчик.

Той имаше шанса да се поправи за грешката си при изпълнение на дузпа, когато беше изчистен от центрираща топка от Кайседо, но стреля встрани със само Stolarczyk за победа.

Стърлинг най-накрая оправи нещата в последните минути на първото полувреме. Получавайки топката в наказателното поле, той я прокара почти до линията и центрира ниско отляво за пристигналия Палмър, за да направи 2-0.

Челси контролираше напълно, но пет минути след почивката нещата променен при абсурдни обстоятелства.

Дисаси получи топката обратно от хвърляне в позицията на десния бек и бързо беше поставен под натиск от Дака. Обръщайки се, за да играе към своя вратар, нападателят на Лестър го побутна в момента на съприкосновението и пасът му се издигна и излезе извън контрола му, преминавайки над Санчес за комичен автогол.